Jak sobie radzić z agresją dziecka

Data dodania: 2016-04-26 08:57:52

Kolejne spotkanie Akademii dla Rodziców w Collegium Pedagogicum UO.

IV Międzyuczelniane Sympozjum

Data dodania: 2016-04-25 09:41:28

Instytut Studiów Edukacyjnych UO i Instytut Fizjoterapii Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej zapraszają na IV Międzyuczelniane Sympozjum nt. „Sztuka porozumiewania się. Alternatywne metody komunikowania się z dzieckiem", które odbędzie się 28 kwietnia.

Program_IV sympozjum

PLAKAT IV sympozjum

+ więcej

ISE zaprasza na event naukowo-artystyczny

Data dodania: 2016-04-25 09:35:52

Instytut Studiów Edukacyjnych zaprasza na event naukowo-artystyczny nt. Muzyka jest stenografią uczuć. Terapeutyczne konteksty słuchania muzyki. Wydarzenie odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2016 r. w Studenckim Centrum Kultury (początek godz. 14:15). Organizatorami są Naukowe Koło Terapeutów i Koło Naukowe Edukacji Kreatywnej i Medialnej, działające w ISE. Główną atrakcją wydarzenia będą występy utalentowanych studentów Instytutu Studiów Edukacyjnych, m.in. Klaudii Budner.

Oficjalny plakat imprezy.pdf

Prof. Dr. Mustafa Toprak z Zirve University w ISE

Data dodania: 2016-04-16 18:29:59

W dniach 12 IV-14 IV 2016 r. w ramach programu ERASMUS+ odbywały się w Instytucie Studiów Edukacyjnych UO gościnne wykłady pracownika naukowo-dydaktycznego  Prof. Dr. Mustafy Topraka z Zirve University, Faculty of Education. Problematyka wykładów dotyczyła zagadnień systemu edukacji w Turcji, reformy szkolnictwa tureckiego. Profesor przedstawił nam nowe spojrzenie na te zagadnienia oraz problemy z tym związane. W trakcie wykładów można zauważyć było wielki entuzjazm wyrażany przez prelegenta, który swoje źródło ma w połączeniu naukowej pasji badawczej oraz praktyki edukacyjnej. Wykłady wywołały ożywioną wymianę poglądów oraz dyskusję.

Studencka Międzynarodowa Konferencja Kół Naukowych

Data dodania: 2016-03-18 09:47:07

W dniach 17-19.02.2016r. Koło Naukowe Pedagogiki Wczesnoszkolnej wraz z opiekunem dr Anną Malec oraz dr Stanisławą Włoch wybrało się na konferencję pt: " Poznanie świata wszystkimi zmysłami" do Preszowa (Słowacja). W konferencji brały również udział Koła Naukowe z Preszowa, Nowego Sącza i Raciborza. Pierwszego dnia nastąpiła prezentacja referatów poszczególnych Kół, które przybliżyły tematykę poznania wielozmysłowego. Wieczorem wszyscy uczestnicy konferencji wzięli udział w spotkaniu integracyjnym, gdzie mieli okazję poznać się bliżej. W czwartek studenci z Koła Naukowego w Preszowie zorganizowali dla uczestników aktywizujące i pobudzające wyobraźnię warsztaty, które miały na celu doświadczanie świata za pomocą różnych zmysłów. Kolejnym etapem było zwiedzanie Preszowa wszystkimi zmysłami. Dzięki zajęciom z zakresu poznania wielozmysłowego studenci mieli okazję zaczerpnąć wiele inspiracji i wskazówek, które mogą okazać się pomocne w ich przyszłej pracy zawodowej.

Instytut Studiów Edukacyjnych  Uniwersytetu Opolskiego
ul. Ojca Józefa Czaplaka 2a, 45-055 Opole  tel./fax 077 452 73 37