Baśniowa Kraina w Studenckim Centrum Kultury


Data dodania: 2015-11-26 15:25:14

        Jak co roku Naukowe Koło Terapeutów, działające w Instytucie Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Opolskiego, organizuje bal dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Tym razem impreza pod nazwą “Baśniowa Kraina” odbędzie się 26 listopada w Studenckim Centrum Kultury. Studentki z koła naukowego przygotowały tematyczną scenografię i wiele atrakcji muzyczno-tanecznych dla uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 13 w Opolu. Początek balu godz. 9:30.
+ więcej

Mamo, boli mnie brzuszek!


Data dodania: 2015-11-26 15:19:27

       Mamo, boli mnie brzuszek, czyli prawie wszystko o przewodzie pokarmowym dziecka - to tytuł wykładu, jaki został wygłoszony na drugim spotkaniu Uniwersyteckiej Akademii Rodziców przy Uniwersytecie Opolskim. Wygłosił go prof. dr hab. nauk medycznych Józef Dzielicki ze Śląska. Spotkanie odbyło się w środę 25 listopada w w Collegium Civitas UO.


+ więcej

Edukacja elementarna w kontekście zmieniającej się rzeczywistości


Data dodania: 2015-10-26 13:44:20

W piątek 23 października 2015 roku w Instytucie Studiów Edukacyjnych UO odbył się długo oczekiwany wykład pt. Edukacja elementarna w kontekście zmieniającej się rzeczywistości, zaprezentowany przez Prof. zw dr hab. Irenę Adamek (wieloletni pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego im Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie i obecnie Profesor w Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku Białej).

Profesor Irena Adamek to jedna z najbardziej znanych pedagogów wczesnoszkolnych w naszym kraju. W kręgu zainteresowań badawczych znajduje się również dydaktyka, pedeutologia, edukacja zintegrowana, a także kompetencje twórczo-kreatywne nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz teoretyczne podstawy konstruowania programów i podręczników szkolnych.

Wykłady Profesor budzą duże zainteresowanie, tak było i tym razem. Prelegentka zaprezentowała hierarchię – bazując na wynikach wieloletnich badań nowego obrazu dzieciństwa i świata edukacji.  
 

+ więcej

Studenci studiów niestacjonarnych


Data dodania: 2015-10-11 19:45:32

UWAGA! Terminy zjazdów dla I roku studiów 2-letnich magisterskich Edukacji elementarnej z terapią pedagogiczną oraz I roku studiów 2-letnich magisterskich Pedagogiki leczniczej z oligofrenopedagogiką zostały - w stosunku do terminarza zamieszczonego w czerwcu br. - zmienione z powodu konieczności planowania zajęć łączonych.   
+ więcej

UWAGA studenci I lat niestacjonarnych studiów mgr


Data dodania: 2015-09-25 13:26:49

Uwaga studenci I lat niestacjonarnych studiów magisterskich specjalności: Edukacja elementarna z terapią pedagogiczną i Pedagogika lecznicza z oligofrenopedagogiką!

Rozpoczęcie zajęć dydaktycznych dla obu specjalności przewidziane jest w terminie 17-18 października 2015 roku. Prosimy o śledzenie zmian w terminarzu zajęć.
+ więcej

Strona 1 z 7


Instytut Studiów Edukacyjnych  Uniwersytetu Opolskiego
ul. Ojca Józefa Czaplaka 2a, 45-055 Opole  tel./fax 077 452 73 37
e-mail ise@uni.opole.pl
Administrator strony : dr Mamroł Andrzej , kontakt : amamrol@uni.opole.pl

dol